Az első teljes napunk Shanghaiban ki nem találnátok, mivel indult. Hát, persze a svédasztalos reggelivel. Megszoktuk már, hogy mindig mi vagyunk a bélpoklos, undorító gyomrú magyarok, akiket a többiek picit kinéznek. Megértjük, és elfogadjuk, de ha egyszer szeretünk reggelizni, más kultúrák ételeit kóstolni meg még ennél is jobban, mit lehet tenni? Csak nem fogjuk vissza magunkat, hogy szimpatikusabbak legyünk. Úgyhogy maradunk a bezabálásnál! A recepción kaptunk kupont, ezzel lehetett reggelit kérni.

Reggeli:

Leves, tavaszi tekercs, tojásos rizs, hagymás szójás krumpli, főtt tojás, rántotta, kis kolbászka szerűség, zab, uborka, kávé, tea. Nem a klasszikus magyar szalonnás reggeli volt, de nekünk nagyon bejött. (Kattints a képre)

 A mai napra a következőket gondoltuk:

  • Yu Yuan Garden és környéke
  • Gucheng Park
  • The Bund és a rakpart
  • People’ Square
  • Nanjing Road
  • Qipu Road and Joy market

A könnyed reggeli után meg is indultunk a Yu Yuan Garden felé, azonban a hoteltől 100 méterre sajnos meg is kellett állnunk. Na vajon miért? Pont egy pékség rendkívül hívogató kirakata mellett mentünk el, ahol csak úgy ordítottak ránk a szebbnél szebb sütemények, kalácsok és mindenféle finomsággal. Gyengék vagyunk és féltünk hazafelé már nem lesz nyitva, egy életünk egy halálunk alapon betértünk feltankolni. Kalácsot és vaníliás kosárkát választottunk, amik olyan finomak voltak, hogy ezután bárhol láttunk a kosárkát sajnos vennünk kellett. Nem kellett túl sokat sétálni a következő megállóig, egy újabb izgalmas street foodba ütköztünk az óváros kapujában. Az édes után jöhetett egy kis sós, rák nyárs, két darab rákot csípős fűszerezéssel 25 yüanért kínálnak. Gondolhatnád, hogy akkor egésznapra jól laktunk, de nem! Ez még csak a kezdet.

Sokszor eltérítettek bennünket, de csak elértünk a Yu Yuan kert és bazárba (A belépő a kertbe 40, nyugdíjasoknak pedig 20 yüan.), az óvárosban található ékszerdobozba, impozáns épületek, rengeteg bolt és persze a kert. A Ming dinasztia uralkodása idején kezdték el építeni a Boldogság kertjét, amely 20 ezer négyzetméter területet fed le. Egy külső és egy belső kertből áll és itt található az egyik leghíresebb teaház a Huxinting. Ez Kína legrégebbi teaháza fa oszlopokon áll, egy mesterséges tó közepén és egy cikk-cakkos hídon közelíthető meg, mely a kínai hiedelmek szerint távol tartja a pavilontól a szellemeket.

A kert maga a nyugalom és a kikapcsolódás helyszíne, míg úgyis, hogy tele volt turistákkal, igaz csak korlátozott számban engednek be, hogy ezt a hangulatát sose veszítse el.  A kert, és a bazársor bejárása során nem győztük lesni a rengeteg újdonságot és csicsát. Mint, valami figyelemzavaros kölyök vizsla kapkodtuk a fejünket és, amint valami izgalmas dolgot láttunk, rögtön le is csaptunk rá. Kóstoltunk bubbles teát, cukormázba mártott saslik szerűen feltűzdelt szőlőt, almát és paradicsomot. Hihetetlen, de a legmeglepőbb élményt a koktélparadicsom nyújtotta. A sok jósággal feltöltve indultunk tovább az alig 10 perces sétával megközelíthető the Bundra, amely egy széles sétány a Huangpujiang folyó nyugati partján. Ezt érdemes este is megnézni, a kivilágított városrész a pezsgő éjszaki élettel eszméletlen. A folyó bal oldalán különböző építészeti stílussal találkozhatunk, a jobb oldalán, pedig a pénzügyi negyed, azaz a modern Shanghai képe tárul elénk. Bámulatos ez a kettősség, az egymásnak ellentmondó harmónia. Az egyik pillanatban még az óvárosban sétálgattunk, a következőben, pedig a felhőkarcolók magasodnak felénk.

A kiadós séta után metróra ültünk, hogy kicsit rápihenjünk és légkondi alatt hűsöljünk picit a People Square előtt. Sajnos mire odaértünk az idő beborult, úgyhogy csak egy gyors sétára volt lehetőségünk a parkban. Majd késői ebédhez kerestünk helyszínt, sikerült az egyik legrosszabbat kifogni. Rengeteget vártunk az ételre, egy ideig az is bizonytalan volt, hogy felvették-e a rendelésünket, és végül volt, amit meg sem kaptunk, kissé dühösen távoztunk. A délután a rossz ebéddel kezdődött és a következő program sem úgy sikerült, ahogy terveztük. Még hátra volt egy piac a Qipu utcánál, amit meg szerettünk volna nézni. A környéken a zajló építkezés miatt minden fel volt túrva, így nem volt egyszerű, de megtaláltuk. Gyanús lehetett volna az építkezés, meg hogy túl sok turista, vásárló nincs a környéken, de a lelkesedésünk töretlen volt, a piac viszont zárva.

Az elbaltázott ebéd választás után a kísérletező kedvünket pihentetjük egy estére és a hotelben vacsorázunk. Ami jó döntésnek bizonyult, mindenki jót választott, finomat és bőségeset ettünk. (Kattints a képre)

Vacsi:

  • Gomba leves 15 yüan
  • Gombás disznófül  25 yüan
  • Szójás garnéla 58 yüan
  • Pirított tészta zöldségekkel 10 yüan